SINGLE SITE CONVENTIONAL

Системні рішення MOTOTRBO™

Щоб домогтися успіху, готель зобов'язаний пропонувати своїм клієнтам найвищий рівень обслуговування. Гості повинні відчувати турботу про їх захист і комфорт. На території готелю встановлено ретранслятор MOTOTRBO, щоб забезпечити чудове покриття у всій будівлі - від підвалу до пентхауса. Тепер у персоналу є всі необхідні інструменти для якісного обслуговування клієнтів: і система управління завданнями на виконання робіт, і радіостанції MOTOTRBO SL4000e. Наявність ретранслятора створює відразу кілька переваг для системи зв'язку. Висока потужність передавача і чутливий приймач значно розширюють площу радіопокриття. Цифрове коригування помилок підвищує якість голосового зв'язку. Крім того, IP-інтерфейс ретрансляторів MOTOTRBO дозволяє ефективно впроваджувати найважливіші додатки для управління завданнями на виконання робіт, відстежування місцеположення по GPS або міжсистемного телефонного з'єднання. Ретранслятори MOTOTRBO використовують обидва таймслоти TDMA в радіоканалі стандарту DMR. Це дозволяє обслуговувати до 200 користувачів в залежності від їх активності.

MOTOTRBO™
SINGLE SITE CONVENTIONAL

Розвиток сучасних конвенціональних радіостанцій і комунікаційних контролерів дозволило наблизити сервісні можливості звичайного обладнання до можливостей транкінгового, даючи змогу створювати невеликі системи з розширеними можливостями. Таким чином, незважаючи на бурхливий розвиток транкінгових систем у всьому світі, конвенціональний зв'язок, залишається бюджетним рішенням і продовжує розвиватись.


Фактично будь-яка конвенціональна радіосистема будується на основі використання ретрансляторів (репітерів). Для цього необхідна наявність двох частот (дуплексної пари), що отримуються в ДП "УДЦР" відповідно чинного законодавства. Перша причина використання ретранслятора - можливість значно збільшити дальність радіозв'язку. Зв'язати дві радіостанції без ретранслятора в кращому випадку можливо на відстані лише кількох кілометрів, тоді як ретранслятор дозволяє збільшити дальність зв'язку до десятків кілометрів.  При використанні обладнання MotoTRBO завжди залишається можливість гнучкого масштабування і збільшення ємності вже існуючої систему радіозв'язку.

Основні переваги використання обладнання MotoTRBO стандарту DMR: 

1. Підвищена ефективність використання частотного ресурсу

Для багатьох користувачів систем двостороннього радіозв'язку найбільша перевага цифрових стандартів полягає в тому, що вони дозволяють ефективніше використовувати ресурс наявних ліцензованих каналів. Ефір стає усе більш і більш завантаженим, і колишні структури ліцензованих каналів, що споконвічно розроблялися для обслуговування невеликого числа користувачів, уже не здатні впоратися зі зростанням трафіка. Для підвищення ефективності використання частотного ресурсу протокол DMR (ETSI) використовує метод поділу каналу шириною 12,5 кГц на два таймслоти за допомогою технології TDMA. Це дозволяє зберегти робочі характеристики смуги частот в 12,5 кГц і в той же час дає можливість універсальним чином, залежно від поточних потреб, організувати зв'язок помітно більшої кількості абонентів за допомогою наявних в організації ліцензованих каналів. Наприклад, два інтервали в одному каналі можна використовувати для передачі двох окремих викликів. Можна також виділити один з інтервалів для викликів, а в другому одночасно здійснювати передачу даних або пріоритетного трафіку.


2. Більший термін роботи акумулятора

Однієї з основних характеристик мобільних терміналів, завжди була тривалість роботи від акумулятора між підзарядками. Раніше існувало всього два способи збільшити час роботи пристрою на одному заряді акумулятора. Перший — підвищити ємність акумулятора. Виробники акумуляторних батарей уже чимало зробили для підвищення ємності своєї продукції, але подальше поліпшення характеристик у цей час можливе лише за рахунок збільшення габаритів, а значить в шкоду портативності. Інший спосіб — зменшити потужність передавача, частини портативного терміналу, з найбільшим енергоспоживанням. Однак, це приведе до звуження зони його дії й потенційному виникненню перешкод від інших пристроїв, що є неприйнятним компромісом для професійної системи.

Стандарт DMR ETSI пропонує інший, досить ефективний варіант. Оскільки один виклик займає тільки один з двох таймслотів TDMA, йому потрібна тільки половина потужності передавача. Половину часу у невикористовуваному проміжку таймслотів TDMA передавач перебуває в режимі очікування. При типовому робочому навантаженні "5% прийом, 5% передача, 90% очікування" 80% заряду акумулятора витрачається під час передачі. Двохінтервальний протокол TDMA скорочує реальний час роботи передавача наполовину, тим самим заощаджуючи до 40% заряду батареї, що сприяє збільшенню часу автономної роботи в режимі розмови. У результаті загальне споживання заряду акумулятора під час викликів значно зменшується, що дозволяє довше користуватися терміналом від однієї зарядки. Крім того, ETSI DMR передбачає застосування технологій керування електроживленням і режиму очікування, які сприяють ще більшій економії заряду акумулятора.

3. Підвищена якість передачі мови, розширена зона дії

Користувачам професійних систем двосторонньому радіозв'язку необхідний чіткий, безперервний і надійний голосовий зв'язок. Пропущений виклик, помилка оператора, перекручене повідомлення або акумулятор, що сів, можуть привести до зниження продуктивності праці, даремній витраті часу й грошей. У силу фізичних особливостей радіозв'язку аналогові системи можуть страждати від ряду факторів, що обмежують дальність їх дії й чіткість передачі мови. Будь-який збій або викривлення аналогового сигналу, викликаний зовнішніми факторами, безпосередньо впливає на якість мови, відтвореної приймачем. Ослаблений сигнал можна підсилити й ретранслювати, але якість мови відновити неможливо. Результат подібного погіршення сигналу - підвищення рівня шумів і дефектів передачі, через які сигнал стає тим нерозбірливіше, чим ближче абонент підходить до границі реальної дальності дії термінала.

У системах стандарту DMR ETSI використовуються засоби виправлення помилок, що дозволяють відтворити мову практично в оригінальній якості, незалежно від того, у якій частині зони покриття мережі перебуває абонент. Хоча цифровий радіосигнал системи DMR підданий тим же фізичним впливам, що й сигнал аналогової системи, при погіршенні сили переданого сигналу цифровий трафік може дійти до одержувача неушкодженим, навіть якщо потужність сигналу впаде по експоненті.


Цифрові приймачі стандарту DMR просто відкидають усі дані, які вони вважають помилковими. Хоча "брудний" сигнал може привести до виникнення дефектів у звуці, відтвореному цифровим приймачем, наприклад, до короткого провалля звуку або сплеску "механічного" шуму, однак, він ніколи не приведе до постійних перешкод, які можливі в аналогових системах, при роботі в складних умовах. Якщо приймач стандарту DMR може "зрозуміти" цифровий мовний сигнал, то він може декодувати його й чітко відтворити мову. Більше того, до складу типового декодера Digital Mobile Radio входить система гасіння фонового шуму на рівні передавача. Тому будь-який сторонній шум не передається і приймаюча сторона його не чує.

Конвенціональна система MotoTRBO дозволяє реалізувати наступні функції в цифровому режимі:

- Загальний виклик (зв'язок з усіма без винятку абонентами в межах одного ретранслятора) 
- Груповий виклик
- Індивідуальний виклик
- Текстові повідомлення
- Екстрений виклик (можливість вклинитися в будь-який логічний канал зв'язку з метою термінового оповіщення абонента або групи)
- Radio kill (можливість "вбити" радіостанцію, тобто вимкнути її з системи зв'язку дистанційно, що буває зручно наприклад в разі її крадіжки або перехоплення зловмисниками)
- Radio check (можливість дистанційної перевірки наявності радіостанції в системі)
- AVL (Automatic Vehicle Location - GPS моніторинг місця розташування радіостанції)
- Телеметрія (віддалені вимірювання і збір інформації для надання оператору або користувачеві)
- Шифрування голосу і даних на базовому (16 біт) або покращеному рівнях (40 біт)

Розміри системи:

• 1 сайт

• 1 ретранслятор

• До 200 радіостанцій (рекомендовано не більше 100)

Продукція, що використовується
Компанія ТОВ «УКРАЇНСЬКІ МОБІЛЬНІ ТЕЛЕСИСТЕМИ» з 1997 року пропонує свої послуги на ринку професійних систем безпеки України, завдяки чому отримала чималий досвід роботи з комерційними та міжнародними організаціями, а також з державними установами.

© 2024 Українські Мобільні Телесистеми